Zápisníky Dingbats* - opravdu zelené zápisníky

Zápisníky Dingbats* nás oslovily nejen kvalitou, ale celkovou koncepcí přístupu k výrobě. Majitelé si dávají za cíl, aby výroba byla co nejekologičtější a aby i výrobky byly recyklovatelné. A to se jim daří.

100% eko

Při výrobě jsou používány materiály, které recyklovatelné a zároveň se při výrobě minimalizuje odpad. Voda použitá při výrobě se čistí a v ještě lepší kvalitě než vstupuje do výroby se vrací opět do přírody. Všechny stromy použité pro výrobu papíru jsou nahrazeny nově vysazenými stromy.

100% recyklovatelnost

Desky zápisníků jsou vyroby ze 100% recyklovatelné umělé kůže (na rozdíl od jiných zápisníků, jejichž desky jsou vyrobeny z nerozkládajícího se PVC). A samozřejmě papír je plně recyklovatelný.

100% vegan

Každý prvek, každá část výrobního procesu, každý použitý materiál je bez jakéhokoliv negativního vlivu na zvířata a bez jakéhokoliv vstupu materiálů ze zvířat. Díky striktním zásadám získala značka Dingbats* jako první výrobce zápisníků na světě certifikaci od EU V-Label (www.v-label.eu). Certifikát firmy najdete níže v Galerii.

Minimalizace balícího materiálu

Zápisníky absolvují cestu z výroby jen ve smršťovací fólii. A i v tomto případě dbá Dingbats* na její recyklovatelnost a ekologičnost. Z tohoto důvodu je pro výrobu ochranné fólie ze 40% použitý polyethylen vyrobený z etanolu z cukrové třtiny. Tento materiál je většina zemí schopna plně recyklovat. A pro ty, které to zatím neumí, chce značka v budoucnu najít cestu, jak vyrábět ochranou fólii ze 100% přírodních zdrojů.

A čím nás okouzlily samotné zápisníky

  • Mají šikovné formáty A5+, A4+ (a také A6 a A6+ Reporter), které toho pojmou o trochu víc a zároveň jsou praktické (v tečkované variantě) pro Bullet Journal.
  • Kvalitní papír 100 g/m2 - krémové barvy, který nepropíjí!
  • Vychytávky (které jsou ale samozřejmostí): kapsička uvnitř na zadní straně, záložka, poutko na pero.
  • Nabídkou barev ozvláštněnou tématickou volbou vyražených siluet zvířat. Zápisníky tak nejsou prosté obrázku a zároveň jde o decentní zdobení desek. A navíc jde o tématickou volbu s ohledem na filozofii celé firmy.
  • Všechny formáty jsou dostupné ve čtyřech lineaturách (my zatím nabízíme jen vybrané ve vybraných formátech): čtvereček, linka, tečky a čisté listy.

Blog

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Jak nakládáte s vašimi vzpomínkami, když se vrátíte z dovolené? Ačkoli jsou fotografie skvělým a léty prověřeným způsobem, jak zachytit nejdůležitější okamžiky, často nám přináší jenom povrchový pohled. Co kdybychom vám řekli, že psaní krátkých poznámek do zápisníku může přidat další rozměr k uchování vašich vzpomínek?

Více

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Málokdy si uvědomujeme, jak moc nám naše myšlenky mohou bránit v klidném spánku. Mnohdy se nám stává, že se v noci probudíme a naše mysl začne utíkat do kolotoče starostí, plánů a nápadů. Nebo se nám díky tomu nepovede ani usnout. Tento nepřetržitý tok myšlenek může být nejenom náročný na naši psychiku, ale také může narušit kvalitu našeho spánku. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje jednoduchý trik, jak se této nepříjemné situaci vyhnout?

Více

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Vánoce jsou čas hojnosti, což v dnešní konzumní době platí dvojnásob. S příchodem vánočních svátků nás čeká také příchod věcí do naší domácnosti. Pokud ale materiální statky putují jedním směrem, tedy do naší domácnosti, náš životní prostor se stává přeplněný, zahlcený. Je všeobecně známo, že pořádek a nepřetíkající skříňky zbystřují uvažování a zachovávají zdravého ducha. Proto je vhodné se také s nepotřebnými věcmi občas rozloučit. A kdy jindy než nyní před Vánoci, kdy nezpochybnitelně dojde k zahuštění itineráře domova? Pojďme se spolu podívat na místa ve vaší domácnosti, která by uvolněním místa potřebovala osvěžit.

Více