Milý zákazníci, velice se omlouváme, ale v termínu od 2.4. do 24.4. z provozních důvodů nebude probíhat expedice. Děkujeme za pochopení.

O nás

O Martezi

Jmenuji se Martina Ježova a společně s několika nadšenci jsem se rozhodla otevřít si vlastní internetový obchod. Proč? Protože… Pojďme pěkně popořádku.

Vystudovala jsem ekonomii a po státnicích jsem se vrhla do pracovního procesu, který sestával z pobytu v kanceláři, schůzek, přípravy podkladů a nekonečné práce na počítači. A práce mě moc bavila. A když vás něco baví, tak tíhnete k tomu investovat do správného vybavení více peněz, aby to, co používáte, bylo funkční, praktické a v mém případě i hezké.

Jednou jsem zažila přelomovou situaci. Po jedné z těch představovacích schůzek (znáte to, zákazníkovi ukážete, co firma umí, co za projekty už udělala), jsem dostala od zákazníka vizitkář. A nebyl to jen tak obyčejný vizitkář. Ten vizitkář mě okouzlil. Krásně barevný s netypickým ornamentem. V úhlech házející odlesky. Prostě pastva pro oči. A tak jiný než všechny běžné vizitkáře…

Čas od času jsem zalovila ve vodách obchodů se snahou koupit si pro pracovní proces něco originálního, ale zároveň praktického. Stále jsem měla před očima onen vizitkář. Ale nenacházela jsem nic, co by ve mně vyvolalo stejný dojem. Jak šel čas, tak se postupně krystalizovala myšlenka. Myšlenka, že když se tak těžko hledá něco vybočujícího z té klasické černi, je na čase s tím něco udělat.

A tak jsme tady. V tomto eshopu, kde se plány potkávají s realitou a šeď dní v kanceláři se míchá s barvami. Vítejte  Smajlík

Naše značky

Na našem e-shopu najdete několik značek, které se vyznačují důrazem na design, kvalitním materiálem a v mnohých případech také prací s kůží a ruční výrobou.

U značek, které si zakládají na ruční výrobě, jsme volili značky lokální, tedy české. Mezi sortimentem, který nabízíme, ale najdete také zahraniční výrobce. Zahraniční výrobci patří do kategorie větších firem. Dvě značky reprezentují německou preciznost a dlouholetou tradici a dvě značky pak americkou inovativnost a kreativitu.

MontMat

Značka MontMat Kdo je MontMatLokální značka MontMat si zakládá na ruční výrobě kožených výrobků, kdy ručně i barví zpracovávanou kůži. Záběr značky je široký – hlavní devizou je široká paleta barev a velká variabilita jednotlivých zápisníků. 

Black Brick - ukončena činnost - doprodej

Kdo je Black Brick Značka Black BrickByla značka tvořící v Praze, a která atakovala přízeň svých zákazníků v celé České republice. Jejich diáře a zápisníky jsou charakteristické nejen ruční výrobou, ale především precizností zpracování, pečlivou volbou materiálů a barev a hlavně vegan strategií. Poslední kousky najdete zde.

Troika

Troika je německá značka, která za své výrobky obdržela mnoho designerských cen. Historie firmy se datuje do počátku 90-tých let. A ačkoliv o sobě značka tvrdí, že vyrábí dárkové zboží, faktem je, že v sortimentu nenajdeme typické představitele této kategorie. Spíše naopak – pod jejich logem najdeme třeba designové vizitkáře, vymazlená pera a jiné businessově laděné věci.

Brunnen

Tato značka patří do rodiny několika značek a desítky let dlouhou historií. Rozměr rodinné firmy už společnost překročila dávno a dnes jsou její produkty po celé Evropě. Brunnen – to jsou sešity a zápisníky vyrobené v Německu. Precizně a s letitými zkušenostmi.

Souma Leather

Značka Souma Leather Kdo je Souma LeatherPříběh této značky je podobný příběhům jiných ručně vyráběných výrobků. V tomto případě jde o kožené výrobky tvořené v srdci Brna dvěma bratry. A jak už to tak bývá, jejich původní profese byla jiná, ale vůně kůže a fascinace precizností práce s ní vedla ke vzniku značky Souma Leather.

Rocketbook

Ambicí americké značky je kombinovat výhody papíru, digitální doby a to vše zabalit do ekologického řešení. Pilířem Rocketbooku jsou zápisníky, které všechny tyto nároky splňují. Snadné pro digitalizaci, opakované použití a zároveň nestárnoucí oldschoolový způsob práce – tužka – papír.