Kleón a Weeny / organizér a peněženka / business a smart casual (Historie názvů značky MontMat - III. díl)

Tato dvojka tvoří doplňky pro organizování času a peněz. Pro inspiraci názvů jsme šli tedy jinam než u zápisníků.

Kožený organizér Kleon pro úspěšné muže (Martezi.cz)Kožený organizér Kleon vděčí za svůj název athénskému státníku Kleónu, který se angažoval ve veřejném dění státu v 5. století př.n.l. Byl nejen dobrý řečník, ale také skvělý stratég. Prokázal své schopnosti také coby úspěšný vojevůdce. Všechny tyto kvality stojí na dobrém plánování a organizování. Mimojiné byl koželuh (řemeslník vyrábějící pevnou pružnou useň), tedy je velmi pravděpodobné, že mnoho věcí měl vyrobených z kůže. Trošku romanticky si můžeme představit, kterak se z obyčejného řemeslníka svou pílí, výřečností a schopnostmi vypracoval na úspěšného vojevůdce. Příběh schopného úspěšného muže jsme zhmotnili do koženého organizéru Kleon.

Kožená peněženka Weeny - parťák do kapsy (Martezi.cz)Naopak kožená peněženka Weeny čerpá inspiraci především ze současnosti. Všepřítomná angličtina čiší i z jejího názvu. Poslední dekády zrychlují svět, umožňují dříve nemožné a neuvěřitelně rychle se digitalizují. Ubývá mincí v našich peněženkách, ale přibývá platebních karet. Ale stále potřebujeme peněženku - takovou, která se vejde do kapsy vedle mobilu. Weeny je anglické slovíčko pro něco malinkého. A přesně to tato peněženka je - malá, nicméně velmi praktická. Pojme peníze, karty i vizitky a přesto se lehce vejde do kapsy. Navíc majiteli umožňuje nést jeho monogram -  kdo by nechtěl mít koženou peněženku, kterou nemá nikdo jiný?

Autor: Martina Ježova

Blog

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Jak nakládáte s vašimi vzpomínkami, když se vrátíte z dovolené? Ačkoli jsou fotografie skvělým a léty prověřeným způsobem, jak zachytit nejdůležitější okamžiky, často nám přináší jenom povrchový pohled. Co kdybychom vám řekli, že psaní krátkých poznámek do zápisníku může přidat další rozměr k uchování vašich vzpomínek?

Více

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Málokdy si uvědomujeme, jak moc nám naše myšlenky mohou bránit v klidném spánku. Mnohdy se nám stává, že se v noci probudíme a naše mysl začne utíkat do kolotoče starostí, plánů a nápadů. Nebo se nám díky tomu nepovede ani usnout. Tento nepřetržitý tok myšlenek může být nejenom náročný na naši psychiku, ale také může narušit kvalitu našeho spánku. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje jednoduchý trik, jak se této nepříjemné situaci vyhnout?

Více

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Vánoce jsou čas hojnosti, což v dnešní konzumní době platí dvojnásob. S příchodem vánočních svátků nás čeká také příchod věcí do naší domácnosti. Pokud ale materiální statky putují jedním směrem, tedy do naší domácnosti, náš životní prostor se stává přeplněný, zahlcený. Je všeobecně známo, že pořádek a nepřetíkající skříňky zbystřují uvažování a zachovávají zdravého ducha. Proto je vhodné se také s nepotřebnými věcmi občas rozloučit. A kdy jindy než nyní před Vánoci, kdy nezpochybnitelně dojde k zahuštění itineráře domova? Pojďme se spolu podívat na místa ve vaší domácnosti, která by uvolněním místa potřebovala osvěžit.

Více