Chcete mít image úspěšného manažera? Pořiďte si zápisník!

Vystupte z davu!

Zavřete oči a představte si důležité jednání, na kterém se sejde několik manažerů, kteří zastupují různé firmy. Každý z nich vytáhne na stůl svůj „ojablíčkovaný“ notebook, telefon či snad tablet, nahodí svůj manažerský „poker face“, srovná košili a kravatu a je si naprosto jistý, že lepší první dojem zkrátka udělat nemohl. Jenže jen do doby, než si uvědomí, že na telefonu se mu brzo vybije baterie, od tabletu si zapomněl nabíječku a notebook zakrývá nejen tu drahou košili, pomocí níž chtěl zapůsobit, ale především z velké části jeho samotného a vytváří mu štít, kvůli kterému s velkou pravděpodobností zapůsobí na potenciálního zákazníka nedůvěryhodně. A co teprve ten trapas, když ho technika přestane poslouchat a naráz si nemůže na jednání udělat ani čárku.

Úspěšný muž to má srovnané. Black Brick. Místo, kde plánuji. (Martezi.cz)

A pak je tady ten jeden „old-fashioned“ manažer, který před sebe položil jen jeden značně exkluzivně vyhlížející zápisník s perem. Nejen, že jemu nehrozí nedostatek baterie a netrápí ho nevýhodná poloha vůči elektrické přípojce, ale navíc není schován za barikádou věcí a působí tak přímě a otevřeně.

Na kom si myslíte, že utkví zákazníkovi zrak dříve? Kdo podle Vás víc zaujme na první pohled?

Nebojte se pyšnit svými iniciály!

Samotný design deníku hraje velkou roli. Díky němu můžete snadno a nenuceně zaujmout něčí pozornost. Navíc takový kožený zápisník elegantně svázaný gumičkou působí jako deník Toma Raddla a kdo dnes nemiluje Harryho Pottera. A je tu i další detail, který může hrát prim v momentě, kdy bude zadavatel zakázky přemýšlet, kdo z přítomných na něj udělal nejlepší dojem. A to je možnost si nechat vyrazit iniciály přímo na samotný diář. Dáte tím najevo, že si za svým jménem stojíte a když si Vás bude chtít někdo dohledat, možná právě tato maličkost pomůže tomu, že jako první si daná osoba vzpomene na Vaše jméno.

Co o Vás napoví vhodně zvolený diář?

Kus kůže a papír, řeknete si možná. Jenže takový zápisník je nejen módním doplňkem, ale mnohé o Vás vypovídá. Jasně hovoří o tom, že zvládáte time-management, máte smysl pro organizaci, pořádek a styl. Nehrozí Vám, že nestihnete schůzku, protože se vybil, nebo ztratíte kontakt, jelikož „klekl“, vy jste jej musel vyměnit a kontakty zůstaly v tom starém. Pokud navíc zvolíte modernější tečkované nebo nelinkované stránky, můžete si poznámky doplnit o užitečné grafy a obrázky.

Hodinky a kufřík pro dobrý dojem nestačí. Buďte rafinovanější!

Pokud tak na Vašem seznamu položek pro dotváření dokonalé image úspěšného manažera stály doposud jen s opaskem ladící mokasíny a nová aktovka, zkuste se před náletem do dalšího obchodu zamyslet, zda Vám bude Váš budoucí zákazník „hledět“ víc pod ruce, nebo na nohy.

Autor: Kateřina Zajíčková

Blog

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Jak nakládáte s vašimi vzpomínkami, když se vrátíte z dovolené? Ačkoli jsou fotografie skvělým a léty prověřeným způsobem, jak zachytit nejdůležitější okamžiky, často nám přináší jenom povrchový pohled. Co kdybychom vám řekli, že psaní krátkých poznámek do zápisníku může přidat další rozměr k uchování vašich vzpomínek?

Více

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Málokdy si uvědomujeme, jak moc nám naše myšlenky mohou bránit v klidném spánku. Mnohdy se nám stává, že se v noci probudíme a naše mysl začne utíkat do kolotoče starostí, plánů a nápadů. Nebo se nám díky tomu nepovede ani usnout. Tento nepřetržitý tok myšlenek může být nejenom náročný na naši psychiku, ale také může narušit kvalitu našeho spánku. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje jednoduchý trik, jak se této nepříjemné situaci vyhnout?

Více

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Vánoce jsou čas hojnosti, což v dnešní konzumní době platí dvojnásob. S příchodem vánočních svátků nás čeká také příchod věcí do naší domácnosti. Pokud ale materiální statky putují jedním směrem, tedy do naší domácnosti, náš životní prostor se stává přeplněný, zahlcený. Je všeobecně známo, že pořádek a nepřetíkající skříňky zbystřují uvažování a zachovávají zdravého ducha. Proto je vhodné se také s nepotřebnými věcmi občas rozloučit. A kdy jindy než nyní před Vánoci, kdy nezpochybnitelně dojde k zahuštění itineráře domova? Pojďme se spolu podívat na místa ve vaší domácnosti, která by uvolněním místa potřebovala osvěžit.

Více