Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Fotografie mohou zachytit krásu místa, ale často nepředávají detaily a osobní pocity spojené s daným okamžikem. Psaní do zápisníku vám umožňuje zachytit tyto detaily - jaký byl pocit horkého slunce na kůži, jak vonělo pozdní vstávání čerstvou kávou, nebo při jakých zvucích ulice jste každý večer usínali. Stačí krátké zápisky, které vám dají spoustu prostoru vyjádřit emoce a pocity a všechny vzpomínky se tak stávají bohatší a hlubší. Navíc, pokud si každý večer na dovolené uděláte pár poznámek, dostanete prostor si urovnat a vstřebat všechny vjemy, které jste ten den nabyli a možná zjistíte, že se vám tak podaří zachytit více momentů.

Často se říká, že bychom neměli plýtvat přítomným okamžikem a minimalizovat pozorování světa přes displej telefonu. Nefoťte, raději si užívejte moment a lidi kolem vás. Všichni tak nějak tušíme, co tím chtěl básník říci, zároveň je ale příjemné sednout si o Vánocích v rodinném kruhu a zavzpomínat na společné zážitky s něčím hmatatelným v ruce. A jak už jsme psali, fotografie nemůžou zachytit vše. Vyfotíme si hezký výhled, zajímavou budovu, oblíbenou část pláže... ale možná nestihneme zachytit, jak jsme se společně smáli, když někomu z nás uplavala žabka po vodě, jak se snažili naši rodiče v cizí zemi neznalí jazyka nakupovat suvenýry, nebo jak příšerně chutnala jakási vyhlášená místní pochoutka, kterou jsme samozřejme museli ochutnat.

Doplňte fotografie slovy a slova fotografiemi. Ale ze všeho nejdřív... jeďte někam ty fotografie a zážitky žít. :)


Autor: Aneta Bohánská

Blog

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Jak nakládáte s vašimi vzpomínkami, když se vrátíte z dovolené? Ačkoli jsou fotografie skvělým a léty prověřeným způsobem, jak zachytit nejdůležitější okamžiky, často nám přináší jenom povrchový pohled. Co kdybychom vám řekli, že psaní krátkých poznámek do zápisníku může přidat další rozměr k uchování vašich vzpomínek?

Více

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Málokdy si uvědomujeme, jak moc nám naše myšlenky mohou bránit v klidném spánku. Mnohdy se nám stává, že se v noci probudíme a naše mysl začne utíkat do kolotoče starostí, plánů a nápadů. Nebo se nám díky tomu nepovede ani usnout. Tento nepřetržitý tok myšlenek může být nejenom náročný na naši psychiku, ale také může narušit kvalitu našeho spánku. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje jednoduchý trik, jak se této nepříjemné situaci vyhnout?

Více

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Vánoce jsou čas hojnosti, což v dnešní konzumní době platí dvojnásob. S příchodem vánočních svátků nás čeká také příchod věcí do naší domácnosti. Pokud ale materiální statky putují jedním směrem, tedy do naší domácnosti, náš životní prostor se stává přeplněný, zahlcený. Je všeobecně známo, že pořádek a nepřetíkající skříňky zbystřují uvažování a zachovávají zdravého ducha. Proto je vhodné se také s nepotřebnými věcmi občas rozloučit. A kdy jindy než nyní před Vánoci, kdy nezpochybnitelně dojde k zahuštění itineráře domova? Pojďme se spolu podívat na místa ve vaší domácnosti, která by uvolněním místa potřebovala osvěžit.

Více