Spojili jsme síly s dílnou ART-YVAH

V České republice se najde mnoho šikovných lidí, i když ve světě dnešní zahlcenosti má člověk občas pocit, že vše zajímavé se děje za našimi hranicemi. Naštěstí to není pravda.

Majitelka dílny Art-Yvah

Dílna ART-YVAH, vedená Ivetou Houdkovou, sídlí v Lelekovicích a na trhu je od roku 1998. Za 20 let své existence si prošla obrovským vývojem. Změny ve firmě odráží především produkty, které během své existence uvedla na trh:

  • V letech 1998 - 2010 se dílna věnovala výrobě tašek z potahových látek s potisky ručně vyrobenými autorskými razítky či šablonami, kožešinovým variacím s ručně kovanými komponentami z tzv. Keltského období.
  • Po roce 2010 vznikla v ateliéru menší kolekce autentických tašek z 50. let pro hudební festival REAL GONE. Nová inspirace v původním způsobu tvoření, nová Láska a směr dílny! Doslova detektivní prací se podařilo získat skvosty z bývalých textilek Jitka Jindřichův Hradec, Moravolen Šumperk, Samson Lysice...Zákaznice si tak mohly nakupovat originály z textilních materiálů vyrobených ještě v Československu, dotýkat se usně provoněné včelím voskem, být majitelkami tradice, která je nadčasová a krásná.
  • V rámci rozvoje a neustálého posouvání se ve světě textilu, dílna rozšířila nabídku o další tradiční materiály s vepsanou historií. Z různých modifikací voskovaných pláten ateliér zůstal věrný svému zaměření, a tak nakupuje světově ceněný anglický waxed cotton barbour type materiál vyráběný tradičním způsobem od roku 1894.

V dílně se drží poctivého řemesla a tradičních postupů:

Dílna Art-Yvah Majitelka Art-Yvah v dílně Kabelka Marilyn RED 3


Poslechněte si rozhovor s majitelkou dílny ART YVAH a podívejte se na průřez jejich tvorbou posledních pár let:


V současnosti se tak značka Art-Yvah věnuje tvorbě stylových a zároveň funkčních modelů, které jsou nejen krásné, ale i praktické. Prohlédněte si aktuální modely, které jsou právě v prodeji.

Blog

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Jak nakládáte s vašimi vzpomínkami, když se vrátíte z dovolené? Ačkoli jsou fotografie skvělým a léty prověřeným způsobem, jak zachytit nejdůležitější okamžiky, často nám přináší jenom povrchový pohled. Co kdybychom vám řekli, že psaní krátkých poznámek do zápisníku může přidat další rozměr k uchování vašich vzpomínek?

Více

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Málokdy si uvědomujeme, jak moc nám naše myšlenky mohou bránit v klidném spánku. Mnohdy se nám stává, že se v noci probudíme a naše mysl začne utíkat do kolotoče starostí, plánů a nápadů. Nebo se nám díky tomu nepovede ani usnout. Tento nepřetržitý tok myšlenek může být nejenom náročný na naši psychiku, ale také může narušit kvalitu našeho spánku. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje jednoduchý trik, jak se této nepříjemné situaci vyhnout?

Více

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Vánoce jsou čas hojnosti, což v dnešní konzumní době platí dvojnásob. S příchodem vánočních svátků nás čeká také příchod věcí do naší domácnosti. Pokud ale materiální statky putují jedním směrem, tedy do naší domácnosti, náš životní prostor se stává přeplněný, zahlcený. Je všeobecně známo, že pořádek a nepřetíkající skříňky zbystřují uvažování a zachovávají zdravého ducha. Proto je vhodné se také s nepotřebnými věcmi občas rozloučit. A kdy jindy než nyní před Vánoci, kdy nezpochybnitelně dojde k zahuštění itineráře domova? Pojďme se spolu podívat na místa ve vaší domácnosti, která by uvolněním místa potřebovala osvěžit.

Více