Shopaholic back to school slow fashion navzdory: vzdorují jen minimalisti

Shopaholic back to school slow fashion navzdory: vzdorují jen minimalisti

Je to tak, prvních pár dní hájení ve školách je za námi a vlna youtube videí o back to school nákupech taky. Je ale skutečně nezbytné si každoročně kupovat nové a nové desky? Haldy dalších sešitů, co se nashromáždí v šuplíkách vedle těch z půlky popsaných z loňska... Pojďme se podívat na celý ten nákupní cirkus optikou minimalisty.


Zpátky do lavic aneb příležitost pro důvodný refresh školní výbavy ;-)

Zpátky do lavic aneb příležitost pro důvodný refresh školní výbavy ;-)

Tak je to skoro tady - v lepším případě Friends Reunion, v horším zpátky ke šprtání face to face. Tedy pokud covid dovolí :-D Konec prázdnin je ale tak jako tak dobrý důvod, proč si nakoupit pár (nebo trochu víc) drobností na psaní. Ať už vlasně jsou potřeba nebo ne. Protože proč si neudělat aspoň radost? :-)


BuJo: 5 tipů na motivační spready

BuJo: 5 tipů na motivační spready

Půlka roku je za námi, což znamená, že naše dobře míněná novoroční předsevzetí jsou už zhruba půl roku zapomenutá. V lepším případě vám půlka cílů přežila do dubna, a pak nenávratně zmizely do propadliště dějin. Člověk by ale neměl házet flintu do žita a vázat se na jedno jediné datum v roce.

Rok má 365 dní, které jsou jako stvořené pro práci na sobě a na svých plánech. Krůček po krůčku. Připravili jsme pro vás pár nápadů, jak při dosahování met neztrácet dech a jít neustále kupředu. Čtivo vhodné nejen pro bulletjournalisty, ale i pro ty, kterým občas dochází inspirace a motivace.


Jak použít bullet journal k práci a jak s ním zvýšit svoji produktivitu

Jak použít bullet journal k práci a jak s ním zvýšit svoji produktivitu

Pokud jste vyzkoušeli snad každý plánovač a diář, ale přesto se vám zdá, že se nedokážete systematicky řídit svůj pracovní a osobní život, možná je na čase zkusit bullet journal. Metoda bullet journal je jednoduchý plánovací systém v zápisníku. V zásadě si vytvoříte vlastní plánovací rozvržení a přehledy podle svých potřeb a můžete být tak kreativní, jak chcete.

Na shrnutí základních předností jsme se podívali prostřednictvím zápisníků Dingbats*, které obohatili sérii zápisníků Earth o pár speciálních vychytávek pro bullet journalisty. Inspiraci na následujících řádcích načerpá ale každý, kdo o bullet journal uvažuje. Pojďme se spolu tedy podívat na to, proč je metoda bullet journal perfektní pro zvýšení produktivity a lepší využití času nejen v pracovní, ale i soukromé rovině.


Věděli jste, že... i fotoalbum může být kožené a univerzální?

Věděli jste, že... i fotoalbum může být kožené a univerzální?

Dříve populární fotoalba na rožky jsou dnes jen jednou z možností. Ze své slávy byly vytlačeny alby na zasouvání fotek a vedle těch se objevila také alba samolepící. A právě některá samolepící alba umožňují skvělou vychytávku - jednotlivé listy je možné vkládat a doplňovat dle potřeby, protože jsou na kroužkovou vazbu.


5 věcí, které vám váš hypoteční poradce neřekl, a měli byste je vědět

5 věcí, které vám váš hypoteční poradce neřekl, a měli byste je vědět

Při dnešních cenách nemovitostí se prakticky při koupi nikdo bez hypotéky neobejde. Ne každý má také jasnou odpověď na to, zda by na hypotéku dosáhl (a odpověď bude jiná v každé bance). Jsou věci, které se zdají jasné jako facka, nicméně je pár věcí, které by vám mohly zkomplikovat život úplně zbytečně. Pojďme se spolu mrknout například na to, jak je to s rodičovským příspěvkem jako příjmem, proč není zrovna trhák "slevnit" úrokovou sazbu uzavřením pojištění nebo jak vlastně dlouhá může být ve skutečnosti zvolená délka fixace.


Můj rok s Bullet Journalem - tipy, které se mi osvědčily

Můj rok s Bullet Journalem - tipy, které se mi osvědčily

Čas teče jako voda a už je to zhruba rok, co se o svoje zkušenosti s bullet journalem s námi podělila Veronika. Co se za tu dobu změnilo? Jak nyní používá bujo, co se jí osvědčilo a co naopak skončilo v propadlišti dějin? Pojďme se na to podívat.


BuJo jako pracovní nástroj - zacíleno na efektivitu

BuJo jako pracovní nástroj - zacíleno na efektivitu

V dnešním článku se s námi o zkušenosti podělí Pavel, který bullet journal používá hlavně proto, aby nic nezapomněl a měl přehled v úkolech a plánech. A taky proto, že má prostě rád psaní na papír :-) Jak vypadá jeho DYI diář metodou bullet journal? Co používal a už nepoužívá a jaké má osvědčené vychytávky? Vše se dozvíte na následujících řádcích.

Bullet journal: Když nezapadáme do škatulek diáře

Bullet journal: Když nezapadáme do škatulek diáře

"Bujo neboli bullet journal je takový památník, diář i úkolníček v jednom. Přesně to, co hledá máma, podnikatelka a snílek se spoustou nápadů jako jsem já.", říká Hanka Toulavá o svém DIY diáři metodou bullet journal. Hanka začala s Bujo nedávno - pojďme se podívat, jak se jí s bullet journal plánuje.


Valentýn v těch správných barvách

Valentýn v těch správných barvách

Vážení a milí, držme si klobouky. Teprve nedávno jsme uklidili vánoční výzdobu (nebojte se, klidně ta výzdoba na oknech počká až na výměnu za velikonoční) a už je před námi další výzva v podobě výběru správného dárku. Někteří z nás možná šlápli vedle a je třeba napravit si pošramocenou vánoční reputaci, jiní se zase touží udržet na piedestalu. A o čem že je řeč? No přeci o, půlkou národa nenáviděném a zbytkem blahoslaveném, svátku zamilovaných.


Jak odstartovat zdravější stravování a ústup vánočních kil?!

Jak odstartovat zdravější stravování a ústup vánočních kil?!

V jednom z posledním článků jsme se zaměřili na to, jak uspět na cestě za Vaším aktivnějším já. Je tu však ještě jedno předsevzetí, které se možná objevuje dokonce častěji, než chuť se hýbat. Křičí ho na nás všichni fitness nadšenci, trenéři, výživoví poradci a možná občas i naše babičky – JÍDLO JE ZÁKLAD. A ať už se nám to líbí nebo ne, je to tak. Strava je vlastně pohon pro tělo, takže to funguje stejně jako když do Vašeho nového vozu nalijete naftu pančovanou průmyslovým olejem. Ono se to třeba neprojeví hned, ale motor zrovna nebude „řvát blahem“ a i Vaše tělo Vám v případě nekvalitních potravin brzy „poděkuje“. Proto si teď shrneme pár jednoduchých doporučení, jak zaujmout ke stravování zdravější postoj a vyhnout se tak půlnočním náletům na lednici.


Bilancujeme: co na e-shop přinesl rok 2020

Bilancujeme: co na e-shop přinesl rok 2020

Aneb pojďme si udělat bilanci e-shopu za rok 2020. Byl to rok překvapivých zvratů a neustálé snahy věci vylepšovat (jak už je pro nás typické :-) ). Jak s námi šel rok 2020 a jak tedy vstupujeme do roku 2021? To je otázka, na kterou máme odpověď :-) 


Jak úspěšně vyřešit novoroční rovnici „více pohybu + zavřená fitka“?

Jak úspěšně vyřešit novoroční rovnici „více pohybu + zavřená fitka“?

A je to tady. Nastal ten kýžený čas k odstartování procesu změn. Starý rok skončil a seznam předsevzetí připnutý na lednici bije do očí pokaždé, když Vás v noci přepadnou chutě. S kručícím žaludkem a smutným pohledem tak hledíte na delší či kratší spis, na němž mezi ostatními cíli svítí i puntík „VÍC POHYBU“. Jenže zatímco loni to „sichrovala permice“ do fitka, letos to s předsevzetím víc se hýbat bude o poznání těžší. Neklesejte na mysli, společně si projdeme pár tipů, jak do každodenního režimu propašovat více pohybu, a to bez větší úhony na Vašem zdraví a peněžence.


5 snadných kroků k návratu do běžného režimu... značka: POMALU, ALE JISTĚ!

5 snadných kroků k návratu do běžného režimu... značka: POMALU, ALE JISTĚ!

Návrat do reality může být po vánočním „váleníčku“ trošku šok. Vánoce a oslavy nového roku jsou pro většinu z nás obdobím nejdelšího odpočinku a zároveň největšího „dopřávání si“ – cukroví, nějaká ta sklenička, pár chlebíčků a jednohubek a takhle bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Jenomže pak nastane ta nepříjemná část, kdy musí člověk znovu natočit budíka, nahodit oblek a vrátit se k povinnostem, což po každodenní pohodičce u pohádek nejde zrovna snadno. Proto jsme si pro Vás připravili pár osvědčených rad, jak znovu „naskočit“ do rozjetého vlaku a nepřejít z vánoční nálady do zimní deprese a plynule až k jarní únavě.


Tipy na dárky značka „za pět dvanáct“, respektive 24.!

Tipy na dárky značka „za pět dvanáct“, respektive 24.!

Pokud zrovna nepatříte mezi fanoušky nakupování v kamenných obchodech, vůbec se Vám nedivíme. Nekonečné řady, obří davy lidí, kteří v záchvatu vánoční horečky a ve snaze ulovit ten nejlepší a nejlevnější kousek šílí asi jako antilopy v období říje plus přetopené obchodní domy. To není zrovna kombinace, která Vás naladí do vánoční pohody. A obzvlášť letos, kdy všichni čekali na otevření obchodů jako na výstřel z pistole při maratonském běhu, obchody praskají ve švech a člověku se tento závod s časem zkrátka tak nějak nechce absolvovat. A přiznejme si to na rovinu, vystát tu frontu před nejmenovaným šperkařským obchodem s originálními korálky už stejně nestíháte. 😉 Naštěstí jsme tu pro Vás my a naše tipy na dárky na poslední chvíli, které objednáte v pohodlíčku a teple Vašeho domova s hrnečkem svařeného vína nebo punče za pár minut a dodání do Vánoc máte jisté!


Tipy na originální dárky pro stylové ženy a muže!

Tipy na originální dárky pro stylové ženy a muže!

První adventní neděle je úspěšně za námi a je tak nejvyšší čas začít přemýšlet, čím letos potěšíme své drahé polovičky, maminky, tatínky a vlastně všechny, koho máme v plánu obdarovat. Nějaké ty ponožky se hodí vždy, ale co dál? Pátá kosmetická sada v řadě asi nebude žádný trhák, poukázky jsou tak trochu neosobní a měkké dárky nemá skoro nikdo rád. A tím byly veškeré nápady na dárky vyčerpány, že? Zachovejte klidnou hlavu! Máme pro Vás tipy na dárky, které jsou nejen originální, ale také stylové a kvalitní a mají široké uplatnění, takže Vám nehrozí faux pas v podobě reakce typu: „Jee, to je pěkné, a na co to je?“


Vánoce v moderním hávu: Rychle, chytře, pohodlně!

Vánoce v moderním hávu: Rychle, chytře, pohodlně!

Pokrok nezastavíš! To je heslo, které provází celé 21. století, ovlivňuje náš každodenní život a s ním i všechny jeho oblasti. Jinak tomu není ani u samotných Vánoc. Přestože se v mnoha rodinách zachovávají tradiční oslavy a zvyky, doba je neúprosná, a tak vánoční přípravy a oslavy dobrovolně či nedobrovolně, někde více a jinde méně, prošly velkými změnami. Pojďme se společně pousmát nad tím, jak vypadají Vánoce v moderním světě.


Ježíšek v r. 2020: „Letošní Vánoce budou lepší než ty předchozí!“

Ježíšek v r. 2020: „Letošní Vánoce budou lepší než ty předchozí!“

Nevěříte? Věřte! Garantem je samotný Ježíšek, který Vám v následujících řádcích nastíní, proč už teď nedočkavě vyhlíží svoji letošní pracovní sezónu. Ježíška jsme letos exkluzivně vyzpovídali jako první a on nám zcela výhradně pro Vás, naše čtenáře, svěřil své tajné rady, jak si letošní svátky užít na maximum. Mimo jiné se také dozvíte, proč právě tyto Vánoce budou „to pravé ořechové“. Pohodlně se usaďte a nechte se následujícími řádky naladit na tu správnou „sváteční atmosféru“.


Čas vánoční... Kdy objednat vánoční dárečky včas :-)

Čas vánoční... Kdy objednat vánoční dárečky včas :-)

Čas Vánoc se blíží. Vybíráme ozdoby, hledáme recepty na cukroví a vybíráme dárky pro své nejbližší. Doba před Vánoci je ale hektická, dopravci víc a víc vytížení. Jak tedy nakupovat tak, aby dárky dorazili včas? Pár tipů a rad jsme si pro vás nachystali, pojďme tedy na to.

Další