Blog


Jak balíme naše zásilky

Jak balíme naše zásilky

Po celou dobu naší existence se snažíme balit balíčky kvalitně, ale bez ohledu na krásu. Používáme totiž často již použitý obalový materiál. Možná někteří z vás mohli být překvapení, že jim nepřišla klasická krabice se spoustou výplně. I proto vám chceme ukázat, jak vlastně i mohou naše zásilky vypadat.


Podzimní novinky na e-shopu

Podzimní novinky na e-shopu

Co jsme si pro vás přichystali? Jste zvědaví? Čím si budete moct udělat radost nebo potěšit někoho pod stromečkem? Pojďme se spolu podívat na přehled podzimních novinek.


Pusťte se do toho na vlastní pěst!

Pusťte se do toho na vlastní pěst!

Ne do nějaké rvačky, ale do víru cestování! Tento styl cestování vám dá nečekanou volnost a také nečekané zážitky. Někdy to bude dobrodružství, někdy možná trošku nervy, ale hlavně spousta nových míst, lidí, chutí a vůní. Proč a jak takto cestovat? Kam vyrazit? Jak plánovat? 


Back to school pro pracující

Back to school pro pracující

Viděli jste za poslední dobu nějaká videa s titulkem "back to school 2022" nebo "back to school haul 2022"? Populární videa mezi školáky a středoškoláky přinášejí inspiraci, co do školního penálu či batohu. Jestli už je vám víc než deset či dvacet let a stejně máte rádi papír a jiné tradiční offlinové vymoženosti, můžete se také inspirovat a svůj arzenál obnovit. Přece jen Vánoce jsou daleko, tak proč čekat tak dlouho. Inspiraci najdete na následujících řádcích.


Cestovatelský zápisník: Znojmo

Cestovatelský zápisník: Znojmo

Doba, s oblibou nazývaná "pocovidová", přeje opět cestování. Ale mnohem méně energie a peněz lze investovat do poznávání koutů v Česku. A my mrkli do Znojma. Dozvíte se, kam se ve Znojmě podívat, kde se najíst s dětmi, kde děti zabavit a jak se po Znojmě můžete pohybovat.


Kamenné obchody se značkou Noteska

Že papír zbožňujete a nejdřív si ho musíte očichat? :-) Dobrá zpráva, naši značku najdete také v kamenných obchodech. Přehled, kde si můžete výrobky prohlédnout, najdete níže.


Vítězky soutěže o diáře Black Brick 2022

Vítězky soutěže o diáře Black Brick 2022

Že už máte vše na rok 2022 naplánováno? Nevěříme! Proto jsme udělali březnovou soutěž o 3 zlaté diáře Black Brick. Vítězové, respektive výherkyně už jsou známy.


Tipy na vánoční dárky na poslední chvíli

Tipy na vánoční dárky na poslední chvíli

Jste unavení shonem, (zrušenými) vánočními večírky, sháněním ozdob, pečením a navíc sháněním dárků? Nestíháte? Ještě vám pár drobností pro blízké schází? Možná u nás svůj dárkový deficit vyřešíte. Objednávky vytvořené tento víkend (do nedělní půlnoci 19.12.) předáme dopravci hned v pondělí aneb když Ježíšek nestíhá, musí sebou v cílové rovince hodit :-) Jaké pěkné dárečky u nás vyberete? To se dočtete na následujících řádcích... :-)


Zlato mezi diáři

Zlato mezi diáři

Není nad to, když člověk přenese svou zkušenost do tvorby. A to přesně udělala Bára Lípová v Black Bricku. Diáře pod touto značkou zrají jako dobré víno (nebo Sean Connery). Letos přinášejí několik novinek a není to jen zlato, co se třpytí.


20 způsobů, jak si zjednodušit život | Tipy dle zásad minimalismu

20 způsobů, jak si zjednodušit život | Tipy dle zásad minimalismu

Návody a tipy nejsou univerzálně a beze zbytku funkční všude a pro všechny. Ale jsou jednoznačně realizovatelnější, pokud jsou snadno aplikovatelné. Jednodušší život obvykle znamená více času na věci a lidi, které máte rádi. Stačí tomu jít jen trochu naproti. Jak? Nakoukněte pod pokličku minimalismu. Jde sice o populární pojem, ale stále platí, že ty nejprostší věci jsou také nejvíc funkční.


Vánoce: Turbulentní inflace se dotkne i cen papíru

Vánoce: Turbulentní inflace se dotkne i cen papíru

Média přetřásají inflaci, covid a prezidenta. A bohužel všechna tato téma se svým způsobem dotýkají každého z nás. Jsou věci, které člověk těžko ovlivní. Proto je ale fajn se zaměřit na to, co ovlivnit jde. Pojďme se tedy podívat na to, jak zahrnout do (vánočního) nákupního chování informace o inflaci.


Shopaholic back to school slow fashion navzdory: vzdorují jen minimalisti

Shopaholic back to school slow fashion navzdory: vzdorují jen minimalisti

Je to tak, prvních pár dní hájení ve školách je za námi a vlna youtube videí o back to school nákupech taky. Je ale skutečně nezbytné si každoročně kupovat nové a nové desky? Haldy dalších sešitů, co se nashromáždí v šuplíkách vedle těch z půlky popsaných z loňska... Pojďme se podívat na celý ten nákupní cirkus optikou minimalisty.


Zpátky do lavic aneb příležitost pro důvodný refresh školní výbavy ;-)

Zpátky do lavic aneb příležitost pro důvodný refresh školní výbavy ;-)

Tak je to skoro tady - v lepším případě Friends Reunion, v horším zpátky ke šprtání face to face. Tedy pokud covid dovolí :-D Konec prázdnin je ale tak jako tak dobrý důvod, proč si nakoupit pár (nebo trochu víc) drobností na psaní. Ať už vlasně jsou potřeba nebo ne. Protože proč si neudělat aspoň radost? :-)


BuJo: 5 tipů na motivační spready

BuJo: 5 tipů na motivační spready

Půlka roku je za námi, což znamená, že naše dobře míněná novoroční předsevzetí jsou už zhruba půl roku zapomenutá. V lepším případě vám půlka cílů přežila do dubna, a pak nenávratně zmizely do propadliště dějin. Člověk by ale neměl házet flintu do žita a vázat se na jedno jediné datum v roce.

Rok má 365 dní, které jsou jako stvořené pro práci na sobě a na svých plánech. Krůček po krůčku. Připravili jsme pro vás pár nápadů, jak při dosahování met neztrácet dech a jít neustále kupředu. Čtivo vhodné nejen pro bulletjournalisty, ale i pro ty, kterým občas dochází inspirace a motivace.


Jak použít bullet journal k práci a jak s ním zvýšit svoji produktivitu

Jak použít bullet journal k práci a jak s ním zvýšit svoji produktivitu

Pokud jste vyzkoušeli snad každý plánovač a diář, ale přesto se vám zdá, že se nedokážete systematicky řídit svůj pracovní a osobní život, možná je na čase zkusit bullet journal. Metoda bullet journal je jednoduchý plánovací systém v zápisníku. V zásadě si vytvoříte vlastní plánovací rozvržení a přehledy podle svých potřeb a můžete být tak kreativní, jak chcete.

Na shrnutí základních předností jsme se podívali prostřednictvím zápisníků Dingbats*, které obohatili sérii zápisníků Earth o pár speciálních vychytávek pro bullet journalisty. Inspiraci na následujících řádcích načerpá ale každý, kdo o bullet journal uvažuje. Pojďme se spolu tedy podívat na to, proč je metoda bullet journal perfektní pro zvýšení produktivity a lepší využití času nejen v pracovní, ale i soukromé rovině.


Věděli jste, že... i fotoalbum může být kožené a univerzální?

Věděli jste, že... i fotoalbum může být kožené a univerzální?

Dříve populární fotoalba na rožky jsou dnes jen jednou z možností. Ze své slávy byly vytlačeny alby na zasouvání fotek a vedle těch se objevila také alba samolepící. A právě některá samolepící alba umožňují skvělou vychytávku - jednotlivé listy je možné vkládat a doplňovat dle potřeby, protože jsou na kroužkovou vazbu.


5 věcí, které vám váš hypoteční poradce neřekl, a měli byste je vědět

5 věcí, které vám váš hypoteční poradce neřekl, a měli byste je vědět

Při dnešních cenách nemovitostí se prakticky při koupi nikdo bez hypotéky neobejde. Ne každý má také jasnou odpověď na to, zda by na hypotéku dosáhl (a odpověď bude jiná v každé bance). Jsou věci, které se zdají jasné jako facka, nicméně je pár věcí, které by vám mohly zkomplikovat život úplně zbytečně. Pojďme se spolu mrknout například na to, jak je to s rodičovským příspěvkem jako příjmem, proč není zrovna trhák "slevnit" úrokovou sazbu uzavřením pojištění nebo jak vlastně dlouhá může být ve skutečnosti zvolená délka fixace.


Můj rok s Bullet Journalem - tipy, které se mi osvědčily

Můj rok s Bullet Journalem - tipy, které se mi osvědčily

Čas teče jako voda a už je to zhruba rok, co se o svoje zkušenosti s bullet journalem s námi podělila Veronika. Co se za tu dobu změnilo? Jak nyní používá bujo, co se jí osvědčilo a co naopak skončilo v propadlišti dějin? Pojďme se na to podívat.

Další