Inverzní bullet journal – co to je?

Inverzní bullet journal – co to je?

Bullet journaly si získaly srdce manažerů, volnonožců i maminek, tedy všech, u koho je efektivita nutností. Mají své místo ale i u kreativců a všech, kdo do denních zápisů vtiskávají osobitost a vizuální prvky. Avšak někdy neuškodí rutinu ozvláštnit. Běžně dostupné tečkované zápisníky s černými tečkami na bílém papíře jsou základ. Dá se vůbec s tečkami na papíře něco jiného vymyslet? Dá. Inverze. Pojďme se podívat, jak vypadá takový inverzní bullet journal (předesílám, že dobře).


Bullet Journal a já

Bullet Journal a já

Plánovat se dá různě. Digitálně, na papír. Minimalisticky, komplexně. Stroze, kreativně. Cest je spousta a na všechny zmíněné varianty sedí metoda Bullet Journal. Je to totiž metoda, která vám dává sadu nástrojů, jak se s jednotlivými aspekty plánování poprat. Jak ale využijete metodu zrovna vy, to už je jen a jen na vás. O osobní zkušenost se na následujících řádcích podělí Veronika, která s BuJo pracuje kreativně a ráda strohé záznamy vylepšuje vizuálně.


Průvodce zápisníky MontMat

Průvodce zápisníky MontMat

Výběr barev, zapínání, vazeb, velikostí – až se vám z toho točí hlava? Přípravili jsme pro vás přehledný průvodce jednotlivými variantami a parametry kožených zápisníků MontMat. Pohodlně se usaďte, jdeme na to.


8 tipů jak zvládnout home office

8 tipů jak zvládnout home office

Práce z domu je do určité míry výzva a ne každý je na ni stavěný. Proto je potřeba přizpůsobit tomuto stylu práce okolnosti tak, aby nám prostředí k práci pomáhalo, nikoliv aby nás od ní odrazovalo. Díky aplikaci tohoto principu začnete skutečně využívat pozitiva práce z domu. Pojďme se na ně podívat. 


Home office – odměna, nebo trest?

Home office – odměna, nebo trest?

Téma home office rezonuje napříč médii již poměrně dlouho a je snem mnohých. Díky karanténě se home office stal skutečností nečekaně i ve firmách, kde této novotě nebyli nakloněni (zaměstnavatelé nebo zaměstnanci). Když musíš, tak musíš.


Recenze knihy: Jak se budují značky

Recenze knihy: Jak se budují značky

Zmínka o knize pravidelně sviští katalogy prodejců knih, přednáškami marketérů a skáče ve vyhledávání ve vyhledávači kdykoliv, kdy hledáte cokoliv společného se značkami. Jestli se v knížce skutečně dočtete, co „obchodníci nevědí“, na to se podíváme v této recenzi.


4 manažerská pravidla, která uplatníte i doma

4 manažerská pravidla, která uplatníte i doma

Stejně jako fyzikální zákony platí identicky napříč kontinenty, platí vybraná pravidla z pracovního prostředí i v tom domácím. S blížícím se dnem manželství (letos 9.2.) a svatým Valentýnem není na škodu si známé zákonitosti osvěžit. A proto se na to, jaké algoritmy jsou analogicky aplikovatelné pro práci i pro váš život, se podíváme na následujících řádcích.


5 zásad komunikace v manželství i v práci

5 zásad komunikace v manželství i v práci

Všimli jste si, že v mnohých sférách života se užitečné tipy překrývají? Prostě jíst brokolici je zdravé v práci i mimo ni. Příjemné jednání ocení jak prodavačka v obchodě, tak kolegyně u vedlejšího stolu.


Recenze knihy: Sama sobě šéfem

Recenze knihy: Sama sobě šéfem

Na freelancerky a podnikatelky orientovaná kniha – nejen obsahem, ale i obálkou. Skutečně kniha nabízí odpovědi, jak dobře pracovat na sebe? Co se v knize skutečně dočtete, a zda je to knížka vhodná i pro vás, na to se společně podíváme v této recenzi.


Kniha: # Jak na sítě aneb manuál tvorby digiobsahu

Kniha: # Jak na sítě aneb manuál tvorby digiobsahu

Již od prvního momentu jakékoliv zmínky v médiích o této knize se nešetřilo superlativy. Skutečně je tato knížka lékem na vaše sítě? Stane se tato publikace biblí vašich marketérů a základním stavebním pilířem každé marketingové strategie pro sociální sítě? 


Na Vánoce od lesa aneb vše jde naplánovat

Na Vánoce od lesa aneb vše jde naplánovat

Předvánoční shon nemine snad nikoho. I když totiž sami přípravám ve velkém neholdujete, houstnoucí fronty v obchodech vás donutí k nakupování i obyčejného rohlíku přistupovat svědomitěji. Tedy dobře si rozmyslet, kdy pro něj zajdete nebo si připravit trpělivost do zásoby. Tipy jak nejen následující týdny přežít, ale snad si i užít, najdete na následujících řádcích.


Seriál o knize Pravidla úspěšné ženy: #3 Jak nabrat a udržet tempo

Seriál o knize Pravidla úspěšné ženy: #3 Jak nabrat a udržet tempo

Každý je zodpovědný sám za sebe a práci za vás nikdo neudělá. Je třeba vědět co dělat a kdy. Velký díl ale na všem má to, jak si věříte a jak vás vnímají ostatní. Jak tedy zjistit, co vlastně má být vašimi kroky? A co udělat proto, aby jste zanechaly ten správný dojem? Přečtěte se další článek o tom, jak zapracovat na vaší kariéře.

Další

Lokální výrobci

U nás najdete paletu lokálních výrobců, kteří vše vyrábí vlastnoručně. Kvalita, originálnost a konkrétní tvář autora nás baví. A když je to navíc eco, máme radost ještě větší :-)

Ruční výroba a design

Ručně vyráběné výrobky mají jednu věc společnou - jsou vždy jedinečné. A u výrobků z kůže to platí dvojnásob. Originalita ale může znamenat nápaditý design nebo nečekaně propracovanou funkčnost. A přesně takové výrobky najdete u nás.

Individuální řešení

Potřebujete ražbu na zvolený kožený zápisník? Chcete jinou náplň? Chcete svoje jméno nebo logo na vizitkář? Umíme toho opravdu hodně a rádi vaše přání splníme.