Jak balíme naše zásilky

Často se nyní skloňují pojmy jako klimatická krize, ekologie, odpadové hospodářství, recyklace, upcyklace, atp. Češi jsou známí tím, že třídí velmi obstojně, což je mimochodem jen řešení následků, nikoliv příčiny. Určitě je ale lepší dělat aspoň něco než vůbec nic. A proto by se měly ve svém snažení zapojovat všichni - i v rámci práce.

Od počátku naší činnosti se snažíme být šetrní při používání obalových materiálů. Je to sice mnohdy pracnější objednávku zabalit, ale hřeje nás na srdci dobrý pocit, že jsme obaly ještě využili a že neskončily v koši (a následně někde na skládce). Že odslouží ještě jedno kolečko svého životního cyklu.

Tímto se všem omlouváme, kdo čekají, že všechny naše balíčky budou jako ze žurnálu. Některé jsou, některé nejsou. Pokud ale máme možnost daný balíček zabalit do již použité krabice nebo využít starší výplňový materiál, vždy volíme tuto variantu přednostně.


Autor: Martina Ježova

Blog

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Více prostoru pro cestovatelské vzpomínky

Jak nakládáte s vašimi vzpomínkami, když se vrátíte z dovolené? Ačkoli jsou fotografie skvělým a léty prověřeným způsobem, jak zachytit nejdůležitější okamžiky, často nám přináší jenom povrchový pohled. Co kdybychom vám řekli, že psaní krátkých poznámek do zápisníku může přidat další rozměr k uchování vašich vzpomínek?

Více

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Zapomeňte na bezesné noci: Jak vám zápisník pomůže lépe usnout?

Málokdy si uvědomujeme, jak moc nám naše myšlenky mohou bránit v klidném spánku. Mnohdy se nám stává, že se v noci probudíme a naše mysl začne utíkat do kolotoče starostí, plánů a nápadů. Nebo se nám díky tomu nepovede ani usnout. Tento nepřetržitý tok myšlenek může být nejenom náročný na naši psychiku, ale také může narušit kvalitu našeho spánku. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje jednoduchý trik, jak se této nepříjemné situaci vyhnout?

Více

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Předvánoční úklid - udělejte si místo

Vánoce jsou čas hojnosti, což v dnešní konzumní době platí dvojnásob. S příchodem vánočních svátků nás čeká také příchod věcí do naší domácnosti. Pokud ale materiální statky putují jedním směrem, tedy do naší domácnosti, náš životní prostor se stává přeplněný, zahlcený. Je všeobecně známo, že pořádek a nepřetíkající skříňky zbystřují uvažování a zachovávají zdravého ducha. Proto je vhodné se také s nepotřebnými věcmi občas rozloučit. A kdy jindy než nyní před Vánoci, kdy nezpochybnitelně dojde k zahuštění itineráře domova? Pojďme se spolu podívat na místa ve vaší domácnosti, která by uvolněním místa potřebovala osvěžit.

Více