VenaValnoha

Vendula Valnohová tvořící pod značkou VenaValnoha je všestranně nadaná umělkyně pocházející ze Skalice nad Svitavou. Navrhnout totiž něco hezkého, neotřelého a nekomplikovaného není jen tak. Ty nejjednodušší věci na pohled je zároveň nejtěžší vytvořit. Protože pro perfektní vyváženost je potřeba mít cit.

Vendula ValnohováZnačka VenaValnoha není jediný umělecký směr, který má v životě autorky zásadní místo. Je to také folková kapela Veka, ve kterých naplňuje své umělecké ambice. Trio tří dívek koncertuje s vlastními písněmi v klubech a festivalech na Blanensku. Vendula je zároveň frontmankou – zpívá a hraje na flétnu a cajon.

Mimo kapelu Vendula dosáhla ještě v několika pěveckých soutěžích na první místo, a také se zúčastnila soutěže v Polsku. Za zmínku stojí také koncertování s Petrem Bende.

Zpět ale k designérství. Prvopočátek hledejme u jejího otce – pracuje s kůží, a tak se s ní Vendula seznámila už jako malá. Jako dítě tvořila různé náramky, od kterých se posunula až k tvorbě kabelek, batohů, pásků a mnoho dalšího. Oblíbeným materiálem je hovězí kůže (useň).

Díky rodinnému zázemí se rozhodla věnovat se v oboru také vzdělat, po třech měsících ale na odborné škole pochopila, že většinu již zná a opakovat si vše ve škole nemá smysl. Byla by to jen ztráta času, proto nakonec absolvovala jinou školu. Tvorbě z usně se v současné době věnuje ve volném čase.

Zdroj: Blanenský deník a Blanenský deník

Ruční výroba Výroba ČR

Peněženka LANG

Odeslání do 14ti dnů
1 299 Kč
Ruční výroba Výroba ČR

Peněženka MONT

Odeslání do 14ti dnů
999 Kč
Ruční výroba Výroba ČR

Peněženka LITEN

Odeslání do 14ti dnů
609 Kč
Ruční výroba Výroba ČR

Kabelka LINN

Odeslání do 14ti dnů
2 749 Kč