Milý zákazníci, z provozních důvodů budou Vaše objednávky přijaté mezi 12.7. a 16.7. expedovány 17.7. Během období prázdnin budou dodací lhůty neskladových výrobků zn. MontMat a MEK design o něco delší z důvodu prázdninového provozu výrobců. Děkujeme za pochopení.

Vena Valnoha – minimalismus skrz na skrz

Vendula Valnohová tvořící pod značkou VenaValnoha je všestranně nadaná umělkyně pocházející ze Skalice nad Svitavou. Navrhnout totiž něco hezkého, neotřelého a nekomplikovaného není jen tak. Ty nejjednodušší věci na pohled je zároveň nejtěžší vytvořit. Protože pro perfektní vyváženost je potřeba mít cit.

Vendula ValnohováZnačka VenaValnoha není jediný umělecký směr, který má v životě autorky zásadní místo. Je to také folková kapela Veka, ve kterých naplňuje své umělecké ambice. Trio tří dívek koncertuje s vlastními písněmi v klubech a festivalech na Blanensku. Vendula je zároveň frontmankou – zpívá a hraje na flétnu a cajon.

Mimo kapelu Vendula dosáhla ještě v několika pěveckých soutěžích na první místo, a také se zúčastnila soutěže v Polsku. Za zmínku stojí také koncertování s Petrem Bende.

Zpět ale k designérství. Prvopočátek hledejme u jejího otce – pracuje s kůží, a tak se s ní Vendula seznámila už jako malá. Jako dítě tvořila různé náramky, od kterých se posunula až k tvorbě kabelek, batohů, pásků a mnoho dalšího. Oblíbeným materiálem je hovězí kůže (useň).

Díky rodinnému zázemí se rozhodla věnovat se v oboru také vzdělat, po třech měsících ale na odborné škole pochopila, že většinu již zná a opakovat si vše ve škole nemá smysl. Byla by to jen ztráta času, proto nakonec absolvovala jinou školu. Tvorbě z usně se v současné době věnuje ve volném čase.

Zdroj: Blanenský deník a Blanenský deník