Není vizitkář jako vizitkář

Vizitkář je nejen šikovná součást vaší (náprsní) tašky či kabelky, je to také nástroj pro propagaci sebe sama. A to doslova. Vizitkář není totiž jen nositelem vašich vizitek, ale sám o sobě vyjadřuje také styl majitele.

Pří výběru vizitkáře je dobré dbát nejen na kapacitu, ale také celkové technické provedení. Řešení otevírání vizitkáře může být provedeno různě. Každému vyhovuje něco jiného, co do funkčnosti, co do vzhledu.

Dalším aspektem, který má vliv na konečný vzhled, je také materiál vizitkáře a designové provedení. U obou těchto atributů záleží především na osobních preferencích nositele.

Z čeho je tedy možné vybírat?

Zabrousíme-li do kovových vizitkářů, pak se nabízí klasické otvírání, tedy otvírání typu „knížka“. Jde o nejčastější technické řešení vizitkářů. Rozšířenou variantou je pak oboustranný vizitkovník, který nabízí dělbu například na osobní vizitky a ty získané. Nebo například poslouží jako prostor pro platební karty.

Další variantou je naprostý minimalismus, tedy využití tzv. klipu. Sem se vejde méně vizitek, ale za to jsou ihned po ruce a dokonce si do klipu můžete dát třeba i bankovky.

Speciálním řešením je potom roller. U tohoto typu vizitky „vyrolujete“ z útrob vizitkáře. Je to poměrně netypické řešení, ale efektní.

U kožených vizitkářů se nabízí při kombinaci s kovem opět varianta „knížka“. Vizuálně učesanější řešení, které nabízí ještě i dnes hojně využívanou funkci u tabletů a mobilů – stojánek.

Pro milovníky minimalismu jsou pak vhodná řešení, kdy vizitky jen jednoduše zasuneme do těla vizitkáře. Takový vizitkář je spíš obalem na vizitky.

Běžné vizitkáře pojmou okolo 20 vizitek, najdou se ale i zásobníky na větší počet. Kovová provedení mohou být z oceli nebo hliníku. U nekovových materiálů pak najdeme především koženku nebo pravou kůži. Společnou předností eloxovaného hliníku, koženky a kůže je to, že při manipulaci na materiálu nezůstávají otisky.

Samotné designové zpracování je jen pokračování technického řešení zavírání pouzdra na vizitky. Na výběr je z minimalistických provedení bez žádné grafiky nebo jen s velmi decentní grafikou nepřesahující povrch. Další variantou pro vyjádření osobitosti je originální designový vizitkář s plnobarevným zpracováním na přední straně.

Znáte svůj styl a našli jste ten svůj vizitkář? Nebojte se doplnit své manažerské doplňky o stylový a moderní zásobník na tradiční vizitky. I dnešní svět plný moderních technologií a sociálních sítí se často opírá o známé postupy a roky ověřené zvyky. A výměna vizitek na jednání jedním takovým bezesporu je.

V našem eshopu najdete mnoho krásných a účelných vizitkářů od německé značky TROIKA. Tato značka je držitelem mnoha cen za design, a tak věříme, že u nás ten svůj vizitkář najdete. Stačí se jen podívat a vybrat si.