MontMat - příběh kůže

Světem táhnou různé trendy, ale jsou věci, které jsou nadčasové a tou je například kůže a ruční výroba. Byly doby, kdy šla ruční práce do pozadí, nicméně dnes si nejen nachází místo na trhu, ale je artiklem žádaným.

Značku MontMat stvořila Dana Crlíková a je jejím vizionářem, tvůrcem a tváří. Historie značky sahá do roku 2015, ale její prvopočátky jsou mnohem starší.

Pod značkou MontMat šije autorka výrobky z kůže. Sortiment je poměrně široký – od drobností jako jsou přívěšky na klíče přes peněženky, opasky, diáře, obaly knih až po dámské a pánské kabelky a tašky.

Historie

Dana Crlíková vystudovala střední průmyslovku, obor textilní technologie. Následovalo několik zaměstnání v administrativě, nikdy v oboru. Na konci mateřské dovolené se jí ale do rukou dostala knížka o šití kabelek, kde byla také kapitola o kabelkách z kůže. A tehdy se vlastně začala formovat značka MontMat. Po přečtení knihy totiž přišla fáze hltání informací o tom, kde kůži koupit, jak ji zpracovat, jak ji sešít,…

MontMat - detail práce s kůží

Autorka značky je všestranná a ovládá mnoho různých výtvarných technik -  malbu na trička, na hedvábí, na sklo, práce s korálky. Práce s kůží již patří mezi ty náročnější výtvarné techniky.

Zlomovou chvílí bylo ušití první kožené kabelky, která byla kombinací mnoha aspektů práce s kůží. Ostatně tvorba kabelek patří doposud k srdcové záležitosti tvůrkyně. Jméno značky vzniklo spojením jména jejího psa Montyho a syna Matyáše. MontMat. Jednoduché, originální.

V případě MontMatu platí, že kovářova kobyla nechodí bosa – autorka značky si ušila kabelku i pro sebe a není to jediný výrobek, který sama používá v každodenním životě.

O podnikání

MontMat je mladá značka, a proto veškeré peníze vrací zpět do materiálu a rozšiřování sortimentu. Své příznivce si ale již našla. Fanoušci a vracející se zákazníci značku sledují na sociálních sítích a příležitostně mají možnost autorku potkat na různých prodejních akcích.

Dana Crlíková se v podnikání našla, a to především proto, že kreativní činnost, která byla vždy jejím koníčkem, se vlastně mimochodem stala zdrojem obživy. Každý den zhmotňuje nové a nové nápady, zkouší nové techniky a posouvá své výrobky nejen v designové rovině dál. Radost z tvorby je pak umocněna pozitivními reakcemi spokojených zákazníků.

Zdroj: valer.cz, MontMat

Doporučené produkty6